Generelt
* Født 1976 i Sverige
* DHFs instruktør og trænerkurser 1990 - 1993
* Student ved Mulernes Legatskole 1995
* Ergoterapeut 1999 - 2002
* Kandidat i Sundhedsvidenskab ved SDU, 2006
* Afdelingsleder i Odense Kommune, 2006
* Vibeke Wredes instruktøruddannelse på Scenekunstens udviklingscenter ved Odsherred Teater 2008
* Enkeltfag i HRM på SDU, 2009
* Diplom i Ledelse 2010.

Instruktør:
* Børnekulturhuset Fyrtøjet 1999 og 2000. Medvirkende Kiki Brandt m.fl.
* Teaterhuset - Odense All Stars, 2008 og 09 medvirkende, gymnaster fra Verdensholdet, Mette Uhrenfeldt, Hanne Lynge, Kasper Møller, Allan Hvid, Henrik Busborg, Elsebeth Holtze Madsen, Martin Helm.
* Herregaardsspillene 2001 - 13 på Glorup og Ulriksholm Slot
* 7-Kanten, 2004 og 05, medvirkende Kate Kjølbye, Søren Kragh Pedersen m.fl. * Dronning Dorethea teateret Kolding, 2006 og 07, medvirkende Michael Gade Thomsen og Tinne Gaasvig m.fl
* Nr Lyndelse Revyen - 2003 og 04, medvirkende Per Thorhauge m.fl.
* HCA Festspillene Odense 2006


Konferencier
* Støttekoncert i VEGA Kbh. Michael Hammilton, Rasmus Nøhr m.fl.
* Torsdagskoncerterne Odense 2009, 10 og 11 medvirkende Medina, Rugsted Kreutzfeldt, Søs Fenger, Falulah, Ginger Ninja m.fl.
* Blomsterfestivallen Odense medvirkende Tip Toe Bigband, Thomas Buttenshøn, m.fl.
* Havnekulturfestivallen Odense 2007 til 2011, medvirkende Carpark North, Bigstokrøgsystem, Shubidua, Billy Cross, Magtens Korridorer m.fl.
* Langelandsfestivallen 2008 Møllers telt, Støt brysterne koncert
* Skt. Hans show på Engen 2009 og 10, medvirkende Peter Belli, Ivan Pedersen, Michel Belli, Henning Stærk m.fl.
* Støttekoncert for Human trafficing, medvirkende Heidi Herløv og Jakob Sveistrup m.fl.
* Studiestartsfestivallen 2007 og 08 medvirkende Alphabeat, Blue Foundation, Ida Coor m.fl.
* Safe Days Turné 2009, 10 og 11, medvirkende Simon Talbot, Jakob Wilsson og Thomas Warberg
* Kulturmaskinefestivalen 2009 og 10 bl.a. Mads Langer og Maria Carmen Koppel.
* Søndagskoncerterne 2010, , Lars Lilholdt, Basix
* OFF (Odense Film Festival) OFF Awards 2010
* DM I Teatersport
* Nyborg Voldspils jubilæumskoncert, medvirkende Kiki Brandt, Michael Grønnemose m.fl.


Skuespil
* De Klaustrofobiske Kosmonauter. Danmarksmestrene i Teatersport
* Habengoods. Stomp og Street performance bl.a. Edinburgh festival
* Teateret Katakomben (Vintapperteateret) Narrer og narrerier, Fra alle os til alle jer, Paradise Lost.
* Gadesjakket - Identitet.
* Fyrtøjet: “En rejse gennem Hans liv” og ”Klods Hans”
* Undervisningsfilm om kærestevold for skoleelever
* Nyborg Voldspil, omkring et flygel med Cole Porter
* Andre roller, bl.a. Grease (Tony), Chorus Line (Larry), Marx og Cocacola (Morten), West Side Story (Riff), Anything Goes (Lord Evelyn Oakleigh), Cabaret (Clifford Bradshaw), Erasmus Montanus (Jakob) m.fl.

Undervisning og Projektledelse
* HCA Streetparade, gadeperformance med stomp og brag
* Den levende Brochure, Turneshow for Dalum Ungdomsskole
* Åens Dage, Kulturbegivenhed i Fruens Bøge Odense Kommune
* Verdens Største Stomp,
* HCA Festspillenes Teaterskole
* Den Fynske Teaterskole
* Odense Daghøjskole
* SAGA Teaterakadami
* Søndersø Teaterskole
* Dalum Ungdomsskole